“Синя білка”: блогер варить пиво за рецептами з села своєї бабусі
3 февраля 2020
Фудкорт

“Синя білка”: блогер варить пиво за рецептами з села своєї бабусі

Запорізький блогер ( і в минулому журналіст) Тарас Білка поєднав дві свої найбільші пристрасті: мандри та пиво та заснував власний бренд. Поки він варить пиво під маркою «Синя білка» на своїй кухні, але планує найближчим часом розширити виробництво і навіть разом з дружиною відкрити бар.

Перше пиво я варив у кастрюлі з-під борщу

– В один момент мене задовабала стандартна журналістика, ми багато подорожуємо разом з дружіною і я люблю пиво. От і вирішив чому б не совмістити це і не робити ще й цікавий контент. За два роки ми відзняли для нашого блогу більше 20 епізодів про різноманітні пивоварні та пивбари з 12 чи 13 країн з Америкою і Ірландією включно.

Під час подорожей ми власне і побачили те, чого не вистачає саме в нашій країні. Я загорівся ідеєю робити пиво. Першу партію варив зі знаннями, отриманими з інтернету, у кастрюлі з-під борщу. Мені здавалося, що це найкраще пиво у світі рівно стільки скільки я його варив.

Я ж нахабний, тому одразу повіз це пиво ще й на фестиваль, ще й відео про це зняв у блозі. І от там це пиво рознесли нормально, розказали що не так і як це виправити. Плюс я маю багато друзів пивоварів, які розказали як робити не треба.

Після цього почав вже професійно вчитися. Проблема ще в тому, що в школі я хімію всю прогуляв, а процес варіння пива це все ж таки на 70% хімія. Тому мені довелося за останні два роки її активно підтягнути. В тому році я ще закінчив курси пивовара, а до цього побував ще мінімум на 10 пивоварнях, тому з'явилося не тільки бачення, а ще й розуміння.

В Україні не вистачає пива по сільским рецептам

Ми точно будемо робити пиво з 3 смаками, з більше ніж десятьма рецептурами я експерементую. На мій погляд, навіть у порівнянні з Ірландією, в Україні не вистачає пива по ремісницьким, сільським рецептурам.

А у мене ж бабуся з села, де все життя щось готують за власними рецептами. Тому у мене саме на сільских рецептах багато що базується. Плюс є історії з життя, на основі яких я варю пиво.

По відгукам найпопулярніше зараз пиво “Гарбузи Дженіс» зварене з додаваннямм гарбуза з огороду моєї бабусі. Вона живе у мене в Малих Щербаках.

Але я хотів, щоб пиво було ще й гострим, з додаванням перцю, отут в хід і пішли сільскі хитрощі. Свіжий перець не можна він обпікає рот, сушений теж – обпікає орлянку. А от якщо його правильно промаринувати по майже втраченим сільським рецептам, виходить от такий собі рецепт коли у тебе гіркота розкривається післясмаком секунд через 30.

Не буду перераховувати всі тонкощі процесу, скажу тільки що перець замочується в лаванді. Вийшов такий собі зимовий, дуже густий ель. Я не знаю як працює сільська кулінарія, от воно є і все. Ми вирішили залишити цю складову у кожному з сортів нашого пива.

Потім був смак «Горішки Джима» Це сухий стаут з добаванням шкаралупи кедрового горіха. Ми дуже любимо сухі ірландські стаути, але вони якось у нас поки не прижилися.

Це як з сухим вином: багато хто після Радянського Союзу звик, що вино має бути або “три топора”, або дуже солодке, тому дуже повільно звикає до алкоголю без цукру. От сухе пиво так само. В жарт ми називаємо його “ппшне пиво», бо майже майже має цукру. І є ще IPA “Горішки Курту” з додаванням грецького горіха, який дуже погано б'ється, бо містить велику кількість кальцію. Пиво виходить брутально гірке, але не за рахунок хмелю, а от саме горіха.

Підготовчий процес обробки шкарлупи займає десь тиждень, бо в горіхах є жири, є білок і від нього пиво може скиснути. Я їх знищую і залишаю лише клітчатку. З цим пивом у мене теж унікальна історія, пов'язана з дитинством, бо я використовую горіхи з дерева, яке росте у дворі моєї бабусі.

Пиво з мультиком

Якщо прикласти телефон до QR-коду на звороті кожної пляшки, то можна побачити короткий мультфільм і історію назви кожного з наших сортів. Наприклад, «Горішки Курту”, про яке вже згадувалося. Перші свої гроші я заробив у 6 років, збираючи горіхи з дерева на бабусиному підвір’ї За один горіх що я знайшов, отримував від дядька копійку, а за той, що знайшов він – мінус 10 копійок. Так мене привчали до праці. А збирав їх я слухаючи на касетному плейері альбом групи “Nirvana”. А зараз я варю власне пиво, додаючи ці горіхи.

Радянський Союз вбив малого виробника

Нам складніше донести до людей що таке крафтова культура. По-перше це наслідування Радянського Союзу, який вбив як таке маленьке виробництво, от маспопит і все.

По-друге, дуже вдалі маркетингові ходи “наливаєк», на кожній з яких писали крафтове пиво. Це абсолютно вбило розуміння того, що крафт в своєму як раз рафінованому стані має коштувати великих грошей. Це не те пиво, келих якого коштує 10-15 гривень.

Це інші рецептури і на 100% дорожчі складові, а ще дуже багато роботи. Я починаю готуватися до кожного пивоваріння за три дні. Тільки два з них я виводжу показники по воді. Від цього пиво довше стоїть, готується. І це стосується не тільки пива.

Коли я заходжу в магазин, то бачу що крафтовий сир коштує дешевле звичайного.

Чому домашні пивоварні – це круто

В чому фішка варити пиво вдома – це можливість експериментувати. В мене уже не кастрюлька, а професійна пивоварня на 30 літрів поки що маленька.

Якщо пиво не вийшло, партію можна вилити. Чого собі не можуть дозволити професійні пивоварні з тисячними обсягами. Тож мене повністю влаштовує формат домашніх пивоварень. Вони їснують у багатьох європейських країнах, але на жаль не в нашій, навіть якщо у тебе є документи на обладнання. Тому буде велика пивоварня, я впевнений. Шукаємо зручний формат і інвестора.

До того ж всі друзі давно казали, щоб ми відкривали свій бар і назвали його Синя Білка, бо під хмелем я прикольний у хорошому сенці цього слова.

Про покупців

А поки ще більшість замовлень їдуть до Львова і Київа і робляться через Інстаграм. Поціновувачі крафтового пива – покупці середнього віку або молодь, які багато подорожують і можуть порівнювати як роблять пиво у різних країнах.

Другие статьи
Місцева чиновниця висміяла запоріжців ,які обурились графіті пам'ятках архітектури
Місцева чиновниця висміяла запоріжців ,які обурились графіті пам'ятках архітектури
Місто
"Поки смерть не розлучить нас" як цивільні партнерства захистять наших військових
"Поки смерть не розлучить нас" як цивільні партнерства захистять наших військових
Проблема