16 апр, 12:20
Запорожье

Запорожский журналист: Один только я выбрасываю каждый месяц 50 пластиковых бутылок (Видео)

0afc6f909278ac9df651c90d7b6265faЖурналист Тарас Белка поднял важную проблему загрязнения среды пластиковыми отходами. Для показательности он опубликовал на своей странице в Фейсбуке видео с мусорного полигона под Запорожьем.

На нем видно, что основную массу отходов составляет как раз пластик. Кроме того, Белка подсчитал, что только он один в месяц выбрасывает 50 пластиковых бутылок:

"Ви ж от не задумуєтеся, а кожен з нас, в середньому, на тиждень викидає від 3 до 10 пластикових пляшок. І мене це не влаштовує.

Провів я, значить, над собою лютий експеримент. Прям максимально довелося перекувати звички і, навіть, згадати уроки ботаніки і алгебри з 6-го класу. Кароч, ми з дружиною відмовилися від пластикових пляшок. Зовсім. І від разових поліетиленових пакетів на 90%. Щоправда, кожна відмова – це серйозне рубилово з касирами, які зважують фрукти-овочі. Але мене вони вже знають. Тепер я вам розкажу про пляшки і математику.

З частими походами в спорт-зал і підготовкою до марафону, моє споживання води значно виросло. Відповідно, в овердофіга разів підвищився мій внесок в забруднення планети. Рахуємо на прикладі одного тижня мого життя. Три походи в спортзал = 3 пляшки води. 4 пробіжки. В середньому я додатково купую ще пляшку води раз на два дні = 3-4 пляшки. Відкрив я калькулятор. Якщо чесно, калькулятор я відкривав не шоб охуєть, а шоб порахувать. Але вийшло перше. На тиждень тільки один я викидаю близько 12 порожніх пластикових пляшок. Місяць – 50. Рік – понад півтисячі. Тільки я.

Читайте такжеКак научиться жить без мусора, экономя на этом: опыт запорожанки

 

Три тижні тому я принципово відмовився користуватися водою в пластику. Так, можна купити до дому дорожчий середнього фільтр для води. І купити парочку keep-cup і water-bottle. В результаті вийде дешевше. І, знаєте, спиться мені, курва, спокійніше вже від того, що за цей місяць я не викинув 50 пляшок.

Є у мене ще більш захоплива історія про мій хресний хід проти одноразових пакетиків в магазинах, але то наступного разу. Насправді ж, разом з викинутими пластиковими пляшками мене до біса напружує (крім винаходу сатани а.k.a. разових пакетиків) ще одна хрінь, родом з позаминулого часу. Чеки на оплату комунальних та інших послуг.

Ну блін, ну серйозно? Ну в цифровий вік ці чеки не несуть (за всіх не скажу, але для нас особисто) жодної функції. Раз на три місяці ми викидаємо жирну стопку запечатаних чеків прямо зі столу в сміття, бо давно все оплачується цифровим методом і цифровим-же методом отримуються чеки.
 І на всьому цьому фоні застряглих в кам’яних печерах минулого всяких обленергів, водоканалів і тому подібних динозаврів, мене несподівано дуже приємно вразила одна штука. І пов’язана вона з показаннями газу. От прямо з додатку https://104.ua можна не лише передати показання газового лічильника, але і подивитися свій баланс, глянуть аналітику по обсягах щомісячного споживання. Якшо ж ви просто таки народжені, щоб завантажувати платіжки – будь ласка. Тільки через веб-версію в особистому кабінеті. Да, бл.. якшо без платіжки ви не можете спати спокійно і в туалет сходити, завантажте її собі і поставте в рамочку.

Читайте также: «В мою чашку, пожалуйста»: как в Запорожье присоединяются к эко-акции и где получить скидку

Карочє. Шоб відмовитися від пластику – треба, як мінімум, 10 хвилин часу, інтернет і два долари (рівно за стільки на алі-експресі можна придбати water-bottle), а щоб стати більш сучасним і відмовитися від паперових чеків (а це неминуче, ви ж в курсі), можна зробити перший невеличкий крок і завантажити додаток 104.ua

Якшо ж вам релігія не дозволяє припинити засмічувати планету пляшками і чеками (про пакетики я вам ще розкажу), гляньте на це прекрасне відео. Я зняв його буквально рік тому над запорізьким сміттєвим полігоном. Тут переважно пластик. Красіво-душевно. Нравицця?

Читайте также: Вот бы нам так: Грузия ввела запрет на полиэтиленовые пакеты