18 апр, 17:40
События

Суд отменил национализацию: в Приватбанке рассказали об ответных шагах

6a4d99867aae9fb8a5a1c45b82d0f005_XLВсех вкладчиков успокаивают: банк будет работать в прежнем режиме, а решение суда оспаривать.

Руководитель сети региональных пресс-офисов "ПриватБанка" Инна Музычук прокомментировала резонансное решение Окружного суда Киева, которым тот отменил национализацию крупнейшего банка страны в пользу олигарха Игоря Коломойского.

По мнению судей, процедура вывода «Приватбанка» с рынка нарушала нормы действующего законодательства.

"Отже, враховуючи, що банк у цьому судовому процесі не є відповідачем чи учасником, можемо лише зазначити свою позицію з огляду на ситуацію. І вона виглядає доволі оптимістичною - банк за будь-яких умов продовжить свою стабільну роботу, як це і було завжди, усі 27 років існування банку.

Як відомо, сьогодні Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства. Така інформація набула значного розголосу у ЗМІ та викликає у вас багато питань.

Головне - рішення суду першої інстанції не вступило у силу та буде оскаржене. І у будь-якому випадку не вплине на роботу банку.
Позиція керівництва банку, НБУ та власника ПриватБанку є такою:

1. Як повідомив голова Наглядової ради банку Енгін Акчакоча, Незалежна наглядова рада ПриватБанку була створена задля захисту інтересів акціонерів та вкладників банку. У випадку ПриватБанку і перші, і другі – це народ України. Один із головних пріоритетів наглядової ради полягає в тому, щоб повернути майже 160 млрд. грн., якими змучена війною держава докапіталізувала банк перед лицем краху економіки.
 Стратегія реалізації цієї мети має два вектори. По-перше, слід максимізувати ринкову вартість банку та вигідно продати його надійному інвестору до 2022 року. Єдиний спосіб зміни власника банку – продаж його міжнародному інвестору з відмінною репутацією. По-друге, не менш важливо повернути гроші, виведені з банку колишніми власниками. Більш ніж два роки банк виступає проти колишніх акціонерів в українських та міжнародних судах, вимагаючи відшкодування збитків, сума яких сягає мільярдів доларів США. Масштаби битви дійсно епічні. Нині нараховується понад 1000 судових проваджень в Україні та світі. Це довгий та складний процес, за яким пильно стежить міжнародна спільнота та громадянське суспільство в Україні. Як голова незалежної наглядової ради ПриватБанку, я впевнено заявляю, що незалежно від того, хто переможе в цих президентських перегонах, банк не зупиниться у своєму прагненні досягти справедливості. Ми послідовно та наполегливо відстоюємо наші позиції в судах.

2. Позиція Национального банку є чіткою та незмінною - «Рішення Окружного адмінсуду Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність», — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Як підкреслила заступник голови НБУ Катерина Рожкова: «Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалось відповідно до норм діючого законодавства, було підтримане РНБО та Урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Законність рішень очевидна і зворотна процедура у цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав».

3. Як повідомили в Міністерстві фінансів України, Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги. Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалось відповідно до норм діючого законодавства, було підтримане РНБО та Урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян.

За останні два роки в банку впроваджено стандарти корпоративного управління, що відповідають найкращим міжнародним практикам, вдосконалено модель управління ризиками, продовжують запроваджуватися інноваційні технологічні рішення, а позитивні фінансові результати Приватбанку говорять самі за себе. Рівень покриття зобов'язань високоліквідними активами дозволяє банку забезпечувати стабільний фінансовий стан, високу платіжну дисципліну і своєчасне виконання вимог перед клієнтами.

4. Важливі факти: За перший квартал нового року наш банк отримав 7 млрд грн чистого прибутку. Ми продовжуємо традицію 2018 року, коли ПриватБанк став найефективнішим банком країни й забезпечив найкращий фінансовий результат всієї банківської системи з початку проведення реформ. Ми впевнено розвиваємося як банк №1 в Україні, збільшуючи кількість нових клієнтів і ефективність своєї роботи. За даними дослідження GFK кожен другий клієнт банків (46% фізосіб, 38% юросіб і 67% підприємців) називають ПриватБанк своїм основним банком".

Ранее Коломойский заявил, что планирует получить от государства 2 млрд. гривен.