12 июл, 17:37
Криминал

Верховная Рада сошла с ума: почему эксперты раскритиковали новый закон о химической кастрации

[caption id="attachment_146744" align="alignleft" width="300"]Фото: The Baбель Фото: The Baбель[/caption]

Большинство нардепов попросту не читали законопроект  № 6449, за который проголосовали.

В Верховной Раде приняли законопроект о принудительной химической кастрации, предложенный Олегом Ляшко. В нем предлагает подвергать кастрации всех, кто совершает преступления против сексуальной свободы и неприкосновенности несовершеннолетних. Это значит, что кастрировать принудительно будут всех, кто вступал в сексуальные отношения с подростками до 16 лет. Педофилов среди таких всего пару процентов.

Кроме того, закон подразумевает открытый список педофилов, что может, по мнению экспертов только навредить жертвам сексуального насилия, поскольку, как показывает практика, чаще всего дети становятся жертвами насилия в семьях, а матери не хотят "сдавать" своих мужей или любовников.

Журналистка Екатерина Дихогляд в качестве наглядного примера привела историю с пологовским маньяком:

Пологівський маніяк. Ґвалтував і вбивав дітей 25 років. За його злочини закрили дев'ятьох чоловіків. Трьох з них засудили, вони відбули величезні терміни. Один – повісився в СІЗО ще до суду. Поки невинуваті сиділи, маніяк був на волі і продовжував знущатися над людьми. Доведених — 37 убивств. Жертвами були в основному дівчатка від 9-17 років.

Один з тих, кого незаконно закрили, провів за гратами 8 років з 15-ти, які йому присудили. Хлопцеві було 14. Мєнти забрали його в СІЗО прямо зі школи. Інші двоє на момент вироку теж були молодими хлопцями. Вони теж відбули великі терміни. Я думаю, не треба пояснювати, як цим хлопцям жилося у в'язниці із таким обвинуваченням.

Це жахлива історія з усіх боків. Але незаконно засуджені все-таки вийшли на волю. Понівеченими і розбитими, але вийшли. І зараз намагаються будувати своє життя: знайти свій промисел і, що важливо, створити сім'ю.

Якби їм робили хімічну кастрацію, вони би не вийшли звідти повноцінними людьми. Або просто — не вийшли би. Почитайте, що таке хімічна кастрація, і які побічні ефекти вона має для людини. Та найгірше: хімічна кастрація – це, фактично, незворотній процес.

Наш парламент передознувся популізмом. Як можна голосувати за таке, розуміючи, як цинічно калічить людей мєнтовсько-судова система? Вона ж і без хімічних кастрацій незле справляється. Як можна впроваджувати те, що вже не виправиш, розуміючи, що педофілом в цій країні людину можна просто призначити?

І насамкінець: є в нас таке цікаве чтиво. Конституція України називається. Ось її стаття 28: «Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам».

Я дуже сподіваюся, скоро Конституційний Суд скасує все, що понаухвалювали народні засранці всупереч Основному законам.

Предполагалось же, что депутаты рассмотрят законопроект № 6607, который разрабатывался последние несколько лет. В нем предлагалось увеличить срок отбывания за изнасилование малолетних до 8-15 лет без возможности досрочного освобождения, создание полузакрытого реестра, который могли бы посещать только правоохранители и руководители детских учреждений, а также химическую кастрацию.

Однако процедура бы проводилась добровольно: осужденный за педофилию мог отсидеть минимальный срок в 9 лет и сделать химическую кастрацию после психиатрической экспертизы и разрешения суда.

Эксперты считают, что законы противоречат другу другу и депутаты нынешнего созывы пошли по пути популизма. Они видят решение проблемы в том, чтобы ветировать закон, доработать второй и принять за основу – пишет "The Baбель".