18 янв, 11:23
События

"Аэропорт мы не отдадим": запорожский мэр прокомментировал обыски

В мэрии считают, что обыски СБУ связаны с желанием руководства страны заполучить новый терминал аэропорта в концессию.

Накануне силовики провели обыски в запорожском аэропорту. Как сообщили источники "Занозы" в силовом ведомстве обыски связаны с растратой бюджетных средств.

Правоохранители обнаружили 1,6 млн. гривен наличными.

В мэрии сообщили, что обыски проводятся по уголовному делу, начатому в 2015 году и касаются прошлого руководства.

Мэр Запорожья Владимир Буряк заявили, что обыски для него не стали неожиданностью:

Так, дійсно, вчора там була виїмка документів. Сказати, що для мене це було великою несподіванкою, не можу. З самого початку будівництва нового терміналу ми, м'яко кажучи, як на пороховій бочці. На жаль, у вітчизняних реаліях так прийнято: на один горошок - сім мисок.

Особливо нездорова атмосфера склалася на заключному етапі будівництва терміналу, коли в міністерствах заговорили про необхідність передачі аеропорту Запоріжжя в концесію.

Але! Я повторюю ще раз: новий термінал запорізького аеропорту побудований на гроші запорізької громади! Тому хочу заспокоїти всіх запорожців - аеропорт ми не віддамо! Впевнений, що депутати міськради мене підтримають.

Як розгортатимуться подальші події навколо аеропорту, прогнозувати складно. Як і складно назвати щирі мотиви організаторів обшуків.

Не виключаю політичних бажань заблокувати роботу нашого з вами аеропорту та зірвати пуск нового терміналу в березні.

Час покаже, але обшуки мене не залякають і я твердо стоятиму на позиції того, що аеропорт є і буде власністю запорізької громади, і відібрати його ніхто не зможе.

Наші юристи нададуть всю інформацію, що цікавить правоохоронців. Ми забезпечимо повне сприяння в їх роботі, щоб виключити спекуляції.

Запорожский журналист Богдан Василенко считает, что обыски – попытка отобрать коммунальный аэропорт: 

Земляки, у нас, похоже, собираются спереть аэропорт с терминалом, построенным за деньги запорожского бюджета – то есть, каждого из нас.

Все это жужжание с обысками на «воздушных воротах» может означать начало захвата данного коммунального предприятия.

Этой же версии придерживается и запорожский депутат Дмитрий Серый.

Новый терминал запорожского аэропорта построили за кредитные деньги. Он должен начать работу уже в марте.

В правительстве уже заявили, что хотят забрать аэропорт в концессию: отдать в частные руки в управление.  Но пока вопрос заглох.