Геймер — як професія: чи можливо заробляти на хобі?
Сьогодні більшість молоді на певному етапі проходять через любов до комп’ютерних ігор. Дехто навіть досягає у них суттєвих успіхів — стає лідером серверу, очолює ТОПову гільдію і т.д.
Та чи можна геймерське хобі перетворити на улюблену професію? І так, і ні. Дійсно, у геймерів існують варіанти заробляти, граючи в улюблені угри. Так само, як Rating Casino Group допомагає заробляти на азарті. Проте більшість професій, пов'язаних безпосередньо з грою — мають жорсткі обмеження чи непевні перспективи.
В той же час, ентузіаст геймінгу може сам увійти до гейм-індустрії. Цікаві професії, непогані зарплати та можливість створювати ігри своєї мрії — непогана перспектива, авжеж?
Грати та заробляти: геймер, стрімер, тестувальник
Перше, що спадає на думку - професіональний геймінг. Це ті хлопці, які одразу з повноліттям починають заробляти ледве не мільйони грошей. І всього-то — граючи в улюблену гру. Найвідомішими є професійні команди з наступних ігор:
- Counter Strike:
- Global Offencive;
- Dota 2;
- League of Legends.
Насправді, все не так просто. Ніша професіонального геймінгу дуже прибуткова — проте й дуже мала. Потрапляють туди прямо зі шкільної парти. Щоб увійти до професійної команди геймерів, треба грати ледве не цілодобово, забивши на все інше. Й стати найкращим на великому сервері, привертаючи до себе увагу рекрутерів.
Далі геймер увійде в команду та почне заробляти. Проте, його світ ще більше зведеться до ігор. Зазвичай, команду селять разом у готелі, де хлопці цілий день відточують свої геймерські навики. Здається, те, що треба? Проте не може навіть йти розмови про особисте життя, освіту, розваги та інше.
Та й професійний шлях геймера короткий. Зазвичай, геймери виходять “на пенсію” вже в 25-30 років. Кому набридає не бачити світу поза іграми. Інші — втрачають здатність клацати мишкою так само швидко, як школярі.
Інший варіант заробітку на іграх - це стрімінг. Стрімером називається відеоблогер, який веде прямі трансляції проходження ігор. Щоб зацікавити глядацьку аудиторію, треба не лише грати - але й цікаво коментувати процес.
Популярними стають стрімери з гарним почуттям гумору. Або ті, хто реалізують в іграх незвичайні стратегії. Проте заробіток тут нерегулярний - він цілком залежить від добровільних пожертвувань підписників.
Ще одна можливість грати на роботі — стати тестувальником ігор. Це наближче до поняття постійної зайнятості з регулярною оплатою.
У деяких геймерів задоволення від ігор може пропасти. Адже ви будете по десятку разів проходити один і той же рівень гри, виявляючи баги. Проте, якщо ви відрізняєтеся прискіпливістю - можливо, це робота мрії?
Геймери для геймерів: хто робить ігри
Альтернативний шлях — увійти до команди, яка сама робить ігри. Адже тільки над створенням самої гри працюють такі спеціалісти:
- гейм-дизайнери;
- програмісти; художники;
- аніматори; сценаристи;
- звукорежисери і т.д.
Це не кажучи про спеціалістів супровідних професій, без яких не обійтися при релізі гри. Від SMM-ників та перекладачів - до бухгалтерів та юристів.
Якщо ви знаєте компанію-розробника ігор у своєму місті — можна влаштуватися до неї навіть на позицію офіс-менеджера чи баристи. Так ви зануритеся у атмосферу створення ігор. І зможете одразу перевірити, чи подобається вам це. Тим більше, що багато компаній “вирощують” співробітників всередині. Після недовгого навчання, цілком реально претендувати на позицію тестувальника у тій же компанії, де вас вже знають.