Голова ЗОВА дав доручення безкоштовно діагностувати на рак всіх жителів: чому це круто
15 июн, 14:01
Хорошие новости

Голова ЗОВА дав доручення безкоштовно діагностувати на рак всіх жителів: чому це круто

Запорізька область займає одне з перших місць в Україні по кількості онкозахворювань. Близько 30% запоріжців помирають просто через те, що пізно звертаються за меддопомогою, не здогадуючись про свій діагноз.

Своєчасне виявлення раку дає великі шанси на його перемогу.  Аналіз крові здатен виявити хворобу, проте він коштує близько 3000 грн. Одній родини з 4 людей треба викласти з сімейного бюджету щонайменше 12 тис гривень на рік лише на один аналіз.

Саме тому під час інспекції обласного онкодиспансера голова ЗОВА Юрій Малашко дав доручення керівництву медзакладу організувати безкоштовні медичні огляди для всіх мешканців області, в тому числі, для переселенців і військовслужбовців.

В обладміністрації певні що це дозволить значно скоротити сумну статистику а більше запоріжців отримають шанс на повне одужання.

Як розказали "Занозі" в ЗОВА наразі розглядається механізм як саме будуть проводитись безкоштовні медогляди: в окремі дні чи години тож слідкуйте за оголошеннями.

При цьому гроші на реалізацію програми з бюджету брати не планують Навпаки онкодиспансер зможе отримувати додаткові кошти з нацбюджету по принципу "гроші йдуть за пацієнтом" та в подальшому сплачувати більше в місцевий бюджет.